Рейнджърс спаси победата над Блекхоукс в продълженията, след като намали преднината от два гола в края
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-02-10 | 06:44:20

ЧИКАГО — Енергията за добро настроение, която Рейнджърс генерираха в последните два мача, частично изчезна в един период.

Изправяйки се срещу обитаващ дъното отбор Блекхоукс, Сините фланелки взривиха преднина от два гола във финалния фрейм, преди Мика Зибанеджад да спаси доброто име на отбора с победен гол 2:37 в продължението, за да вземе победа с 4-3 в петък вечер в United Center.

Вратарят Игор Шестеркин и Рейнджърс отказаха голове на Ник Фолиньо и Джейсън Дикинсън в интервала от 5:21 в третия период, за да позволят на Блекхоукс да форсират продължения и да спечелят точка за първи път от 19 януари.

Чикаго, който беше без избрания номер 1 за избор Конър Бедард (счупена челюст) за 13-ти пореден мач, загуби пет поредни постъпки в състезанието в петък вечер.

По време на този период Blackhawks бяха изключени три пъти, тъй като те продължават да потъват все повече на последно място в NHL.

Този мач беше не само наложителен за Шестъркин, който направи първия си старт от края на тежкия януари, беше от решаващо значение за Рейнджърс да поддържат същото ниво на игра срещу по-нисък отбор.

В продължение на 40 минути те го направиха. Когато обаче се стигна до последния участък от регулирането, всичко избухна в дим.

И двата отбора бяха на борда по-малко от пет минути след началото на мача, като Алекс Влашич от Блекхоукс порази първи, докато Шестеркин беше силно защитен.

Рейнджърс отговориха малко след като последваха силно движение на шайбата в офанзивната зона.

Подаване отзад на К’Андре Милър от средата на зоната изравни Алексис Лафрениер за еднократен гол и 14-ия му гол за сезона.

И когато нападателят на Блекхоукс Борис Качук загуби скейтблейда си 1:27 по-късно, Рейнджърс се възползва от дисфункцията на домакинския отбор и взе първата си преднина.

Шайбата влезе в зоната на Чикаго и Адам Фокс дръпна, преди да забие Крис Крейдър отстрани на мрежата за лесно влизане.

Третата линия на Уил Куйл, Джони Бродзински и Каапо Како е най-постоянната линия на Рейнджърс в последно време и триото генерира решаващата преднина на клуба от 3-1 при 9:02 на втория период.

След като Какко пренесе авторитетно шайбата в зоната на Блекхоукс и я вкара в мрежата, Куйле се нахвърли и просто я пропусна, преди Бродзински да погребе четвъртия си гол за сезона, за да изравни връх в кариерата си с Кингс през 2017 г.- 18.

Силовата игра на Рейнджърс, която беше на ниво 0-към-11 със само 11 изстрела в последните пет мача, продължи да се проваля, въпреки че спечелиха първите трима възможности за предимство в мача.

Беше толкова трудно, че старши треньорът Питър Лавиолет изпрати второто звено, за да започне третата мощна игра на Рейнджърс, рядък случай, който подчертава колко малко е генерирала пълната със звезди първа група.

Източник: nypost.com